U9 Teams

Thank-you to everyone that volunteered throughout the conditioning camps, extra skates, time trials, and sorting games.

If you would like to look at being a Head Coach for your son or daughter's Team, please reach out to me on Monday ASAP at directoru9@smhahockey.com.

The teams have been posted below. Good luck to everyone this season and I look forward to seeing you around.

Cheers!!

Travis Minaker | U9 Director | SMHA Hockey

U9 ST301

Upcoming skates:

(Powerskating) Tuesday, September 28th 7:15pm @ SOC Small

Thursday, September 30th @ 4:30pm @ ARC East

Bass, Lawsen
Bedell, Ty
Black, Holden
Cherniak, Jackson
Dargis, Paul
Devlin, Parker
LaBrecque, Dax
Linker, Easton
Lloyd, Jayda
Minaker, Charlie
Pellerin, Hudson
Quinton, Ryder
Rabby, Brody
Rietveld, Carrick
Smith, Braxton
Thompson, Asher
Wadsworth, Elliott
Wall, Austin

U9 ST302

Upcoming skates:

Tuesday, September 28th 4:30pm @ SOC

Wednesday, September 29th 7:15pm @ SOC Small

Baerg, Isaac
Dawson, Drew
Evenson, Isaac
Fitzgerald, Bowen
Fleming, Daniel
Fraser, Gabriel
Ivanov, Ryan
Komant, Lincoln
Leliuk, Hayden
Manolescu, David
Mouille, Hunter
Orlecki, Beckett
Rudrud, Jase
Schaub, Jonathan
Scraba, Austin
Sexsmith, Stockton
Stickle, James
Todd, Emmett
Zacharuk Jones, Samuel

U9 ST303

Upcoming skates:

Tuesday, September 28th 4:30pm @ SOC

(Powerskating) Thursday, September 30th 7:15pm @ SOC Small

Beaton, Nate
Braget, Avery
Chase, Kenzie
Cook, Jake
Gerstmar, Sadie
Herbert, Grace
Herbert, Olivia
Inkpen, Jaxon
Jakubowski, Kayd
Mariacci, Emmett
Mundy, Evana
Rosanky, Nolan
Seabrook, Chae
Swain, Carter
Swaok, Elliot
Unrau, Kolter
Warawa, Kole
Yun, Alex

U9 ST304

Upcoming skates:

Tuesday, September 28th 5:45pm @ SOC

Thursday, September 30th 4:30pm @ ARC East

Brown, Alexander
Godwin, Brandon
Imeson, Thorin
Kehlert, Kynlee
Kresanoski, Lucas
Kuzyk, Liam
Laakso, Kieren
Lakevold, Beckett
Mcgrath, Ronin
Parker Young, Thatcher
Prodahl, William
Ranger, Brooks
Rayner, Rhys
Ryle, Remi
Shemanchuk, Brody
Spooner, Gunner
Stepanick, Jase
Twohey, Blake
Wasylciw, Reklon

U9 ST305

Upcoming skates:

Tuesday, Sept. 28th 5:45pm @ SOC

Thursday, Sept. 30th 4:30pm @ SOC

Annett, Carson
Charpentier, Lennox
Dutchek, Drayden
Fuller, Summer
Godwin, Connor
Johnston, Marek
Koehli, Nate
Kostiw, Austin
Lyne, Nickolas
Moorhouse, Damon
Morrill, Quinn
Robicheau, Andy
Scott, Taylor
Seglie, Crosby
Vleeming, Memphis
Waristky, Alexander
Wilgenbusch, Turner
Young, Charlie
Zivkovic, Hunter
U9 ST306

Upcoming skates:

Thursday, Sept. 30th 4:30pm Practice @ SOC

Bilyk, George
Bodner, Nickolas
Brooks, Bentley
Ferguson, Robert
Hanninen, Vincent
Hiles, Abel
Holowach, Autumn
James, Caleb
Johnson, Kane
Khaira, Tehzeeb
Mckay, Adam
Mcnish, Border
Michaud, Leo
Neufeld, Sam
Pushie, Jayden
Salsman, Nathan
Schmidt, Kason
Tillenius, Odin
Whitley, Dylan

Thanks to our sponsors!